| anonim_4396 a întrebat:

In seara de vineri spre sambata am racit foarte tare, sambata am facut un traseu de 5 Km. si sambata seara am descarcat masina mamei mele cu lemne. Iar aseara mi-a curs foarte mult sange din nas, asa de mult incat nu se oprea din curs am inceput sa ma panichez noroc de colegii de camera care mi-au spus ca poate fi de la raceala si ca nu este grav si se va opri. Ieri am mancat si o ciocolata negra cu 75 la suta cacao si de duminica si pana ieri am mai baut cate un ceai de la tonomat.
pot fi toate aceste lucruri enumerate cauza sangerarii nele nazale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi si de la raceala si de la oboseala de la tensiunea crescuta. Daca mai ai probleme de genul ar fi bine sa consulti un medic

| kiri11 a răspuns:

Trebuie să consulți un doctor. Hemoragia poate proveni din cauza ca pe parcursul racelii este posibil sa se fi spart un vas de sange ceea ce necesita ingrijire. Sau ai lipsa de vitaminte precum vitamina k. Consulta un medic.

| Aretha a răspuns:

Te-ai auto-extenuat.Atat.

| DrLolo a răspuns:

Din ce ai spus sangerarea putea fi provocata de la raceala si sa se inflamat niste vase de sange sau de la tensiune nu te speria sangerarea poate dura si 20minute