| FriendsShow a întrebat:

In ultima perioada, am dureri in zona lombara,dureri care sunt suportabile, insa care totusi ma deranjaza. Acestea apar mai ales in momentul in care ma pun la somn. In ultima luna am inceput sa fac exercitii acasa cu gantere, si printre aceste exercitii sunt si exercitii pentru spate.Cand fac exercitiile,nu am dureri, ceea ce inseamna ca le fac chiar bine, cu spatele drept.Atunci de ce am dureri? Cred ca am si o mica cocoasa, pur si simplu daca dorm pe spate,nu pot sa stau cu spatele drept, el fiind drept doar daca am bratele ridicate in sus.Tot incerc sa stau drept atunci cand stau pe scaun. Deci durerile lombare pot fi si de la acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

E atat de greu sa mergi la doctor ca sa aflii mai multe?
Poate fi de la exercitii, poate fi de la rinchi, de la pozitia proasta in timpul zilei, etc si etc.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ionutandries a răspuns:

Salut! aceeași problemă o am și eu! eu am făcut culturism un an de zile dar mam lăsat din cauza acestei dureri! sfatul meu este sa faci încălzirea foarte bine la toate articulațiile ( spate mami picioare etc) și sa porți o Centura pentru culturism câte sa îți susție coloan! și nu ar strica niște cardio și exerciții de recuperare