| Bitches a întrebat:

In urma cu urma cu doua luni am inceput sa am o tuse productiva pe care o am si in prezent, la cateva saptamani dupa am inceput sa am nasul infundat si inca il am iar de curand mi s-au infundat urechile, tin sa precizesz ca sunt fumător. Pe langa aceste simptome mai si stranut. Ce credeti ca pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca virusul ti-a facut complicatii respiratorii si te sfatuiesc a mergi de urgenta la un medic, pentru ca risti sa faci bronsita acuta, sau pneumonie.
Renunta imediat la fumat, pentru ca sistemul tau imunitar este foarte afectat, daca au aparut tuse persistenta, urechi infundate si starnuts amd, putand declansa complicatii la plamani sau chiar si un cancer pulmonar.