| anonim_4396 a întrebat:

In urma unor serii se amețeli și dureri ușoare de cap și amorțeli in creștetul capului, am efectuat un RMN +angio fără substanța de contrast, rezultând următoarele :
Toate chestiile in rezultate normale. Doar ca ceva mi-e neclar :secvența angiografica 3D TOF evidențiază hipoplazie arterei comunicante posterioare stângi, aspect ușor hipoplazic al segmentului P1 al ACP drepte; restul elementelor vasculare componente ale poligonului Willis cu flux, traiect și calibru in limite normale.
Concluzie : aspect IRM cerebral in limite normale.
E de speriat ceea ce am eu?
Seara mă simt amețit de multe ori, îmi amorțește in creștetul capului, lipsa somnului și o stare de rău...lipsa senzației de foame și îmi ia inima la galop cred ca fac și atacuri de panica.
Medicul neurolog mi-a zis ca nu am pentru ce sa-mi fac griji. Dacă mă puteți ajuta cu o părere, m-as liniști. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca noi suntem mai medici decat medicul neurolog. Ai parerea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nimic, ai scazut foarte mult in conditie fizica. A scazut debitul inimii, tensiunea. Pot fi si depozite de grasime dar aia stii doar tu ce mananci. Amorteala si senzatiile acelea nu sunt normale dar eu cred ca va trece