| Mitchi a întrebat:

In vara imi pun aparat dentar.Caninul drept e crescut mai sus,in gingie, am aspect de vampir.Mai e un spatiu mic dedesubtul lui, oare se mai poate indrepta sau trebuie sa se faca o extractie dentara? Nu prea vreau sa am un dinte in minus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta explica dentistului cand vei merge la el.Numai el poate sa-ti explice situatia.

| Dariuca13smile a răspuns:

Si eu am avut problema asta.Stiu ca singura solutie este sa-ti scoti dinti de sub canini din gingie si apoi sa-ti pui aparat dentar ca sa tragi canini de sus jos.
Mai este o solutie sa-ti scoti canini din gingie dar asta daca sunt incomplet dezvoltati.
Oricum cel mai bine este sa mergi la dentist si sa-ti spuna care e verdictul.