| anonim_4396 a întrebat:

Inainte, dimineata cand ma trezeam si seara aveam ochii umflati.Acum, la fel de umflati cum erau cand ma trezeam, ii am mereu, tot timpul zilei!
Si tot timpul zilei simt o senzatie de jena a ochilor, parca e putin nisip in spatele lor, si cand ii inchid parca ma ard.

Ceva nu e bine, degenereaza.
Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic oftalmolog.
Pa, pa.

| drpopa a răspuns:

Iritatia oculara si edemul poate fii secundar unei conjunctivite alergice dar asta ar implica si prezenta lacrimarii excesive, in azul in are iritatia este determinata de reducerea secretiilor lacrimale exista lacrimi artificiale pe are puteti utiliza, trebuie sa tine ti cont si de faptul ca exista si alte afectiunui in care apar modificari oculare ( hipertiroidism, afectiuni renale, hta, dz, et) pentru a se stabilii un diagnostic de certitudine adresati va medicului

| marix_8480 a răspuns:

Poti sa faci un ceai de musetel cu care sa te speli si sa pui comprese pe caree le lasi cateva minute sper ca va trage umflaturile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea mai multe lichide. In absenta lichidelor conjunctivita se "usuca " si perie (senzatie de nisip " globul ocular. Sper sa nu fie o conjunctivita, de la fracatul cu mana murdara sau praf cu ceva bacterii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la doctor.Sigur acolo vei afla mai multehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea intai mai multa apa decat de obicei pentru ca, chiar daca este conjunctivita, lichidele spala ochiul mai bine, daca nu cedeaza mergi la medic.

| alexutzapl a răspuns:

Pai ai conjuctivita si iti trebuiesc niste piacturi de ochi care sa te ajute sa nu mai simti nisip si sa nu mai fie umflati ca si eu am patit asa si tata la fel dar lui nu ia trecut tie poate sa iti treca

| ssimona a răspuns:

La medic, nu afli nimic.Prin hidratare, nu trece.Este inceputul unui proces degenerativ din cauza aciditatii implicite toxicitatii acumulate in organism.Este reflexia suferintei si incapacitatii-ineficientei ficatului de a purifica,subtia sangele(desi, la analize, nu iese nimic). Personal, aceasta ma distruge de 6 ani, imi corodeaza tesuturile, distrugandu-le efectiv.Medicii doar reteta iti dau sau te expediaza, iresponsabil-inutil-deviant, la psihiatru.