| Muntean1999 a întrebat:

Indicatia medicului este o injectie de NEORECORMON 4000 U.I. pe saptamana.Am patru injectii pentru patru saptamani. Trebuie administrat in aceeasi zi din saptamana si la aceeasi ora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In aceeasi zi cu siguranta. Ora nu este fixa, dar e de preferat sa fie cat mai constanta (adica daca le faci dimineata, sa ramana dimineata, chiar daca intr-o saptamana e la 7 si in alta la 9)

| doctoressa a răspuns:

Da, incearca sa le administrezi in aceeasi zi a saptamanii si la aproximativ aceeasi ora.
www.i-medic.ro