| AvalohAlyn a întrebat:

Inima doare? Ce se intampla când te înțeapă sau te jenează, doare) in dreptul inimii? Am făcut ecografie și EKG și a reieșit că e inima sănătoasă însă trebuie să slăbesc.Stiam că la infarct te doare in piept că o gheară și în umăr..pe mine mă jenează in dreptul inimii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Sunt mai multe organe care dau dureri prin zona inimii, chiar si un junghi de la raceala, probleme respiratorii, etc.

| Mmn a răspuns:

Mai poti simtii intepaturi in dreptul inimii si de la stomac. Eu am ajuns la urgente din cauza asta. Am avut dureri in zona inimii si nu puteam respira, mi-au facut ekg si nu aveam nimic..concluzia a fost din cauza stomacului..eu aveam probleme mai vechi cu stomacul. Poti face niste analize si la stomac..pt helicobacter..aciditate

| Alexandra_Mărășescu_1996 a răspuns:

Poate ca nu e de la inima. Mai ai si muschi si nervi.Analizele de sange cum au iesit?