| mencv a întrebat:

Injectiile intramusculare cu cefort 1 g si penicilina 1000000 ui sunt dureroase daca se fac numai cu ser fiziologic, depinde de fiecare persoana cum percepe aceasta durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt un pic dureroase, dar intensitatea durerii depinde de cat suporta fiecare.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic stie sau cineva care a mai facut aceste injectii, dar daca asistenta are mînă usoara nici nu simti, desii penicilina doare rau.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Am făcut cefort când eram mic, dar prin flexura. Și nu simțeam mare lucru. 'Amorțea' un pic vena laughing. In fund este extrem de dureros, cel puțin așa am auzit și eu. De ce nu faci prin flexura?