| anonim_4396 a întrebat:

Buna, injectiile cu cefort de 1 g fara xilina sunt mai dureroase ca moldaminul sau nu? Disconfortul persista mult dupa injectare? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nici nu se compara cu durerea de la moldamin, fiind foarte usore.
Disconforul exista ca la orice injectie.

| intrebcvtpu a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns, ma refer cefortul de 1 gram injectat fara xilina adica diluat numai cu apa pentru produse injectabile, nu cel injectat cu xilina, o seara buna.

3 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Orice intepatura doare, chiar si cea de la tantar.
Dar medicamentele nu se injecteaza cu xilina. Pentru ca ii anuleaza efectul si astfel degeaba le mai faci. Adica, degeaba "disconfortul" intepaturii.

| intrebcvtpu a răspuns:

Buna, injectiile cu cefort de 1 g fara xilina adica diluate numai cu apa pentru produse injectabile sunt mai dureroase ca moldaminul sau nu? disconfortul persista mult dupa injectare?, multumesc.