| deeanalia a întrebat:

Intr-o zi faceam repetitii pentru un dans, si am alunecat de covor si am cazut. Dupa cateva zile a inceput sa ma doara piciorul drept.Nu puteam sa il misc pentru ca ma durea foarte tare. M-a dat mama cu crema si mi-a mai cedat un pic durerea.Totusi,inca ma mai doare. A trecut aproape o luna dupa cazatura si simt ca am o galma in picior.Nu se vede umflatura pe dinafara, dar se simte daca atingi. Ce as putea avea? Poate fi ceva grav? Se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai cu piciorul în repaus, 1-2 zile, calmante și cataplasme cu mușețel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-ti faci o radiografie pentru a lamuri problema. Eu am cazut rau de tot, acum 20 de ani la o ora de sport in liceu si mai am si acum o mica, mica umflatura la glezna care ma deranjeaza uneori. In plus, articulatia acelui picior imi e mai sensilbila la anumite miscari. Du-te la medic si ai grija de tine. Multa sanatate!