| Ăi_7032 a întrebat:

Intrebare doar pentru fete: ce ati face daca v-ar veni...cand sunteti la mare. Please, raspunde-ti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| lora3u a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in cazul asta. Doar nu te sinucizi ca esti pe stop laughing asta e, stai pe tusha. Poti purta ob.

| LiaYapp a răspuns:

As folosi Ob

| InnocentSmile a răspuns:

Nu este indicat sa intri in apa at cand esti pe stop, deoarece apa este sarata si cica ar face rauthinking
eu...ce as face...as merge la un doctor si as intreba ce as putea face in aceste circumstante.cred ca ar fi cel mai intelept lucru de facuthappy
winking pupici mici:*

| Miruniky a răspuns:

In principal nu ar trebui sa intrii in apa...dar daca chiar vrei sa testezi apa ti-as recomanda sa intrii doar o sinngura data si sa stai apoi la soare pentru. a te usca cat mai repede posibil!(P.S.:cand intrii in apa sa ai grija sa porti un OB-recomandat peste 15, 16 ani-si un absorbant-daca ai un costum de baie din acela cu fustita sau sub forma de rochita, ca sa nu se vada-sau un protejslip daca ai costum simplu din 2 piese sau cu totul). Sper ca explicatiile mele sai fie de ajutor dar inainte sa pleci la mare consulta un medicbig grin...Succes!:*

| Ăi_7032 explică:

Repet: am spus " daca v-ar veni", adica, daca VOUA v-ar veni straight face

| Victoria_8725 a răspuns:

De menstruatie e vorbaa haa?!laughing)
Poi sa nu te puna Sfantuu sa intrii in apa.laughing)
Stiai pe uscat.laughing)
Pe sezlong.

| Lassaria a răspuns:

Pai inainte sa plec la plaja imi cumpar o chestie deia care o pui la brau la costumul de baie deia asa care seamana cu o esarfa am uitat cum se numeste si imi iau si cateva dele abs.winking

| Crisul1kk a răspuns:

Folosesti un tampon intern

| torni a răspuns:

Intram in apa... facem baie in marea Neagra si ne imaginam ca suntem la Marea Rosie big grin