| Defalucy a întrebat:

La 12 ani cat timp ar fi bine sa petrec pe telefon /laptop?
Mentionez ca port ochelari - 4.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,pana la 16 ani, este sanatos sa nu stai mai mult de o ora la calculator asa dintr-o data, mai faci pauze de jumqtate de ora eventual, dar nu mai mult de 2 ore, iti va fi afectata vederea daca exagerezi cu timpul la calculator.

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cat mai putin.
Recomandat ar fi 2 ore si nimic in plus pentru fiecare.

| D3I3 a răspuns:

Eu stiam ca jumatate de ora, maxim o ora. Oricum nu cred ca cineva tine cont de asta.
Pentru toate varstele, mai mult de o ora si jumatate este mult prea mult.

| Edmonds2342 a răspuns:

Maxim 2 ore

| AlexandRu_LlexuTzu_1977 a răspuns:

In jur de 2-3 ore nu mai mult. Dar asta nu incontinuu