| Mov10 a întrebat:

La 3 ani am avut o operatie de strabism la ochi, daca nu mi-a faceam ramaneam chioara, dar cred ca mia afectat ochi, nu pot sa-mi tin ochi larg deschisi parca ar fi de ochi de chinezoaica, si de la un timp clipesc foarte des, am fost la oftalmolog si a zis ca am tic nervos de la stres si mi-a dat niste picaturi dar de 2 luni tot nu mi-a trecut, si m-am saturat sa tot clipesc incontinu nu mai stiu ce sa fac innebunesc.
cel mai bun raspuns funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Critical ai dreptate.bv +:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eva draga, trebuie sa te adresezi unui medic oftalmolog si poate altuia unde ai mai fost.
Nimeni de aici nu te poate ajuta din pacate doar cu idei, acestea nu tin de foame si nici nu-ti rezolva problema.
Ar putea sa fie un tic nervos, sa simti ochiul uscat, sunt multe aspecte si nu se pot verifica decat dupa o consultatie amanuntita.