| AndreeaDedeeutzikaafrumusika a întrebat:

La câți ani este bine sa vina menstruatia? Care sunt simptomele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Menstruația vine la 13-14 ani de obicei. Simptomele sunt următoarele: durere de burtă, stări de greață, dureri de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, menstruatia apare intre 11 si 16 ani.
Daca nu apare pana atunci e un motiv de ingrijorare. Simtomele variaza mult de la o fata la alta. Acestea pot consta in dureri de burta, cap mijloc, stari ciudate.Trebuie sa ai mereu la tine un absorbant si o pastila de dureri caretrebuie luata imediat ce incep durerile suportabile, asta in cazul in care ai dureri mari.