| anonim_4396 a întrebat:

La care medic sa ma duc ca sa-mi recomande anticonceptionale? La ginecolog sau la endocrinolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ginecolog. endocrinologul are legatura cu hormonii ovarieni nu si cu ovulul si restul aparatului reproducator

| ioana17bebe a răspuns:

In ce problema draga mea? depinde.pentru sex la ginecolog, daca ai alta problema...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ginecolog dar ai grija sa fie unul bun, sa te consulte inainte sa iti prescrie anticonceptionale si sa iti puna mai multe intrebari. Daca te simti nelamurita nu ezita sa il intrebi care e treaba, de aia e el acolo. Poti scrie intrebarile pe o hartiuta, sa nu uiti ce vrei sa il intrebi, cu emotiile si graba vei uita happy Banuiesc ca este si prima ta vizita asa ca cand suni pentru programare spune ca doresti o doctorita daca te face sa te simti mai putin jenata.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ginecolog.iti va face un consult, iti va pune niste intrebari si, eventual, iti va da trimitere si pentru niste analize de sange.succes!