| maradona10 a întrebat:

La ce distanta se sta de un fumator atungi cand fumeaza? ca sa nu devi fumator pasiv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In spatii inchise nu mai conteaza distanta!--- tot aerul este viciat de fum.
In spatii deschise(in curte, pe strada, pe terasa etc.)distanta de 1-2m este suficienta pentru ca fumul sa se poata dispersa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cat mai departe, cu atat mai bine.
Eviti sa inhalezi fum/sa mirosi a fum.
In concluzie, eviti sa stai langa cei care fumeaza.
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ceva sigur, dar eu stau cam la 2 m de fel. daca stau mai aproape imi vine tot fumul in nas

| kanechy a răspuns:

50 cm