| Feyenooord666666 a întrebat:

La ce doctor trebuie sa mergi daca te doare gatul cand te misti?

Tendon, muschi etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La farmacie mergi i ati crema de masaj sindolor gel si maseaza te ai dormit prost de aceea te doare.

| RAY a răspuns:

Ai spondiloza cervicala =reumatolog
Durere și rigiditate la nivelul gâtului, care pot fi ușoare și trecătoare ori severe. Menținerea capului într-o poziție fixă mai mult timp (condus, privitul la televizor, cititul etc.) poate accentua durerea. De regulă, senzația dureroasă dispare atunci când se stă în poziția culcat sau când capul este sprijinit și greutatea acestuia nu mai este pusă pe zona cervicală;
Un simptom tipic pentru spondiloza cervicală este zgomotul specific, de os pe os, pe care pacientul îl aude la unele mișcări ale capului;
Dureri de cap, de regulă intense și continue;
În formele mai serioase ale afecțiunii, poate apărea senzația de amețeală (violentă, în valuri care apar și dispar rapid), asociată cu slăbiciune în brațe, mâini și degete. Uneori apar amorțeala mâinilor, furnicături și durere difuză la nivelul umerilor, brațelor și spatelui;
Dacă stenoza este profundă, pot să apară probleme la membrele inferioare, dificultăți la mers, pierderea echilibrului, amorțeli ale picioarelor;
Uneori, pot să se producă spasme involuntare la nivelul gâtului și al umerilor sau chiar la cel al feței, provocate de presiunea anormală la care sunt supuși nervii spinali.

| sierra1 a răspuns:

"| Feyenooord666666: dava te diare gatul "

poate o fi uitat frizerul ceva pe acolo?

| Fatamuntilor a răspuns:

MEDIC de famiie.Acolo iti da trimitere unde trebuie.

| Invictusman a răspuns:

La neurolog