| anonim_4396 a întrebat:

La ce e bun sapunul cu sulf? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Sapunul cu sulf inlatura cel mai bine impuritatile de pe fata, de pe scalp.
Ajuta foarte mult si la ameliorarea acneei!
Foloseste-l cu incredere!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sulful omoara bacteriile si ajuta la regenerarea pielii. In afara de acnee, ajuta foarte mult si la curatirea si cicatrizarea ranilor.
Apa de la Herculane, bogata in sulf, este foarte buna in diverse afectiuni, si externe dar si interne, daca ai un drum pe acolo trage o dusca si pentru mine. laughing

| snzpaul a răspuns:

Pentru par, regenerare si despicare.