| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sapunul cu sulf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sapunul cu sulf este pentru spalarea si dezinfectarea pielii, sulful fiind un antibiotic natural foarte eficient.
Se foloseste in cazul ranilor, infectiilor exterioare (dupa indepartarea puroiului dar si pentru prevenire), iratarea pielii, pentru a scapa de acneele cauzate de tenul gras, etc.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti, pentru ten gras sau par gras este bun, usuca putin dar are efecte. Insa miroase a sulf.

| Dumbi a răspuns:

E un sapun normal ca toti ceilalti, dar cu sulf…

| moniii5 a răspuns:

Este foarte bun, l-am incercat, mai ales pentru cojite sau matreata!