| emiliagrosu a întrebat:

La ce gen de specialist trebuie sa mergi daca ai probleme cu respiratia, insa ai fost deja la stomatolog si nu ai nici o carie si nici tartru? Deci nu e nici o prblema care tine de igiena orala... Ce fel de investigatii medicale trebuie sa faci pentru a afla de la ce este problema aceasta cu respiratia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca la un ORL-ist. poate ai vreo infectie in gat, vreo bacterie ceva.sau poate ai vreo problema cu stomacul, stiam ca respiratia urat mirositoare provine din interior.mergi la medicul de familie si cred ca te poate indruma cel mai bine

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Medicul de familie te poate indruma cel mai bine.

| yadora a răspuns:

ORL-istul e cel la care trebuie sa mergi. Cariile si tartrul nu au nici o legatura cu respiratul. Ai stat in curent, sau in frig si atunci sinusurile tale s-au inflamat, ingreunand respiratia si in cazul asta poti lua PARACETAMOL SINUS, Vit C.

| mioara a răspuns:

La un endocrinolog

| DiMoDi a răspuns:

Fiul meu a avut problema asta în adolescenţă... nu i se închidea complet svincterul de la stomac. Medicul l-a sfătuit să mai aştepte până trece de pubertate şi dacă persistă problema, să intervină chirurgical. din fericire nu a fost cazul, s-a rezolvat de la sine pe la 16+17 ani.
Diagnosticarea s-a făcut printr-o simplă ecografie.happy

| Krina a răspuns:

Incepe cu medicul de familie, apoi mergi la un medic internist.

| gabrielutzu a răspuns:

Banuiesc ca te referi la mirosul respiratiei tale, iar dentistul nu ti-a gasit nimic stricat in gura.
Probabil este ceva de natura gastrica.

| jani a răspuns:

Stomatologu in cazu asta e bun ca il vizitezi. Dar stomatologu are grija doar de dinti si daca ai dinti OK ai probleme cu stomacu dar trebuie sa consulti nu stomatologul ci la interne.Se poate intampla ca Sifonu de la chiuveta nu e bun si scapa gaze adica gura stomacului nu se inchide din cauza unor iritati sau mai amanuntit iti poate zice dr-ul.

| karina_6403 a răspuns:

Posibil sinuzita? Mergi la medicul de familie si el iti va da trimitere la medicul specialist de care ai nevoie