| Yamx a întrebat:

La ce-i buna cura cu ceai verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se spune că pentru detoxifiere, slăbire, laxativ dar la mine nu am avut nici cel mai mic efect din toată lăudărimea sa!
Mai degrabă consumă ceai alb, este mult mai bun.
Pa, pa.

| Rockart a răspuns:

Purifică organismul dar din câte am citit e bună în diete. Ajută la slăbit.

| DrunkenRat a răspuns:

Ceai verde = laxativ

| ralucutza12345 a răspuns:

Detoxifierea organismului.

| medicultau a răspuns:

E buna la diverse diete si afcetiuni.
Oricum ai aici lita cu ceairi pe afectini:
http://www.medicultau.com/....../index.php