| vika_5258 a întrebat:

Am si eu o problema nu slabesc ce pot face dieta nu pot tine acum fac o cura de ceai de papadie cu ceai verde a slabit cineva cu aceasta metoda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Dca vrei nu poti slabi intr-o luna, trebuie sa te reti de la multe eu am slabit intr-un an, painea, prajelile, carnea de porc, consumi legume supe, ciorbe de legume, carne de pui, salate dar fara paine, lapte dietetic, iaurt dietetic dar consulta si un nutritionist, multa bafta.

| stetoscop a răspuns:

Na stii ceva? nu fii puturoasa, cum adeca nu poti tine dieta? de fapt ce inseamna dieta? inseamna a manca sanatos. Necesarul de calorii pe zi, nu mai mult nici mai putin. Dieta e termen aiurea dupa parerea mea, toata lumea ar trebui sa tina "dieta" si daca nu esti predispus la ingrasare si papi prajeli, fumezi, nu faci miscare are consecinte asupra aparatului cardiovascular. Asa ca: mucles! Papa sanatos si fa miscare ca sa nu te flescaiesti. Serbulius!

| AldanaBlue a răspuns:

Slabitul e o problema mai ales atunci cand nu este facut cu cap. Daca nu stii sa ti o dieta cum trebuie, atunci cand vei incepe sa mananci normal te vei ingrasa la loc+ inca cateva kg (efectul eu-eu).
Ceaiurile sunt bune, si daca ti cura de slabire si daca nu. Ceaiul verde stiu sigur ca ajuta in curele de slabire, regleaza tranzitul intestinal si la fel ca si ceaiul de papadie este un bun diuretic si laxativ. Dar nu slabeste propriu-zis, ci ajuta in curele de slabire. Si oricum, efectele se vad dupa vreo 2 luni.
Depinde si cate kg vrei sa slabesti. Daca vrei 2-3 e ok, te vor ajuta, daca vrei vreo 10 atunci e greu daca nu ti si o cura de slabire adecvata + sport.
Trebuie schimbat modul de viata in primul rand. Nu se recomanda dietele drastice, ci dietele cu care slabesti in timp. ( dieta Montignac de ex.)

| AldanaBlue a răspuns:

Nu am scris efectul eu-eu, ci efectul yoyo, dar a fost editat. Sa vad cum apare acum. laughing