| Madayna a întrebat:

La ce medic ar trebui sa merg daca am probleme cu circulatia sangelui? La medicul de familie este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La orice problema trebuie sa mergi la medicul de familie. Numai in caz de urgenta ( accident, criza, etc) mergi la urgenta. Dupa ce ajungi la medicul de familie, daca este necesar, el iti da trimitere la medicul specialist sau la analize. Dupa ce ai terminat faci copie dupa acele acte si mergi cu ele la medicul de familie si-i lasi copiile.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna Madayna.
Sigur daca o sa mergi la medicul de familie o sa iti faca trimitere mai departe.

| unprietenaproape a răspuns:

O sa-ti de a un bilet de trimitere (daca este grav) catre un hematolog

| WhiskeyFaraNume a răspuns:

Du-te la medicul de familie si iti va spune el ce trebuie facut in continuare

| HeadShoot32 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medicul de familie ca e familiarizat cu toate. Daca stie ca e ceva mai serios, sau e ceva ce el nu poate verifica din mai multe motive, o sa te trimita el la un medic specialist. Dar pentru inceput du-te la el sa vezi ce iti spune.