| Razvan1lol a întrebat:

La ce medic ma adresez pentru durerea de la degetul piciorului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca l-ai lovit si e sensibil la atingere, atunci la medicul ortoped.

| Violleta2022 a răspuns:

Intai mergi la medicul de familie si in urma consultatiei, te va trimite el la: dermatologie, reumatologie, ortopedie sau chirurgie, fiind in functie de natura problemei tale care o ai la degetul piciorului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru inceput, cred că ar fi mai potrivit un ortoped. Îți va face o radiografie. Până atunci, încearcă să schimbi încălțămintea, poate că aceasta e de vină. Dar, poate fi și inflamarea articulației...
Du-te la medic!

| Brizbriz a răspuns:

Medicul de familie, evident

| CassianR a răspuns:

Ai putea încerca să consulți și un reumatolog pentru că durerea poate fi de origine reumatică nu neapărat osoasă.