| anonim_4396 a întrebat:

La ce riscuri te supui daca fumezi salvie? (Salvia Divinorum)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Efectele sunt greu de obţinut prin fumare de frunze uscate, dar extractul de frunze poate cauza efecte dramatice, uneori frică sau stare de captivitate- Mulţi oameni care au consumat Salvia divinorum nu au găsit-o plăcută şi nu au dorit să repete experienţa.
Efectul pe care îl produce este o stare de beţie mult diferită de a alcoolului.
La doze mari consumatorii au simţit o distorsionare dramatică a timpului, halucinaţii, călătorii în alte locuri, planete, timpuri, detaşarea sufletului de corp, comunicări cu lumea spiritelor, reîncarnări în alte persoane, schimbări de identitate. Cei mai mulţi indivizi rămân nemişcaţi în timpul experienţei, dar unii pot să se plimbe în stare de inconştienţă (de somnambul). Mulţi consumatori consideră această experienţă mai mult înfricoşătoare decât distractivă.
Fumarea acestei plante produce iritări ale gâtului, dureri de cap şi o uşoară iritabilitate.

| Moneyandfame a răspuns:

Efectul dureaza putin dar e foarte puternic. Te pune in fund.Mai bine bei o timisoreana.

| lifeForJesus a răspuns:

La nici un risc....parerea mea...big grin