| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta e corpul femeii cel mai bine pregatit si  echipat pentru o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dupa 25 de ani!

eileen
| eileen a răspuns:

De la 22 de ani pana pe la 26 este cel mai bine sa aiba o sarcina sanatoasa.

| gabimaris a răspuns:

Din punct de vedere fizic femeia e pregatita sa procreeze de la 13-15 ani, dar psihicul femeii este pregatit pentru o sarcina dupa 20-23 de ani!

| borsec a răspuns:

Fizic de la 12-1 ani, dar psihic de la 23-2 ani

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pe la 20-25 pe plan psihic iar pe plan fizic 15 ani

| hashe86 a răspuns:

Si eu stiu ca varsta optima ar fi intre 20-35 de ani, deja dupa 35 pot aparaea unele probleme, la fel cum si la mamicile foarte tinere pot aparea complicatii p perioada sarcinii.

| sigmanet a răspuns:

Sunt atatea cazuri de copile de 13-15 ani insarcinate care au nascut prunci perfect sanatosi, cazuri cu fete devenite mame si maritate pe la 18-22 de ani.

Acum aveti grija sa nu ramaneti decat atunci cand sunteti pregatite sufleteste sa aveti un copil.

| Wtf9000 a răspuns:

Se zice ca intre 25 si 30 de ani e cel mai bine sa ramai insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca intre 20 si 35 de ani.este mostenirea genetica la apogeu si copilul va fi sanatos, daca si mama are o viata sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

20-35 de ani, intr-un procent de 25% mai tarziu sau mai devreme pot apare complicatii cromozomiale sau ale sistemului nervos central al bebelusului.bineinteles ca se poate si inainte si dupa, dar indicat ar fi 20-35 de ani.