| Mihaelay890 a întrebat:

La ovulație este normal sa se elimine și sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alexia1208 a răspuns:

Buna! Da, este normal. Și eu mai sângerez uneori. Nu e o regulă sa sângerezi la fiecare ovulatie

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la ovulatie NU este nici normal si nici sanatos sa elimini sange.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista cazuri in care femeile constata ca ovulatia a fost ''marcata'' de aparitia a cateva picaturi de sange imediat ce s-a produs procesul de eliberare a ovulului din foliculul ovarian. Numai in acel moment al ruperii foliculului pot sa apara 2-3picaturi de sange. Sanatate!