| vladlipioiu a întrebat:

Bună tuturor! Este normal ca menstruația neregulată să dureze două zile și să se elimine mai mult sânge din vagin?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea menstruala care de desfasoara pe durata a doar 2-3 zile este considerata la fel de ''NORMALA'' cu sangerarea care se desfasoara pe durata a 7-8 zile. Durata, cantitatea cat si culoarea sangelui menstrual eliminat nu are absolut nicio relevanta sau vreo importanta daca menstruatia se desfasoara mereu la fel, ciclu dupa ciclu. Sanatate!