| lory_7532 a întrebat:

La varsta mea de 14 ani am o inaltime de 1.42 si nu mi se pare deloc normal.crying ce sa fac crying(?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SMTHING a răspuns:

Fiecare cu inaltimea lui! Asta se mosteneste! Eu am 13 ani si 1. 52, si eu sunt mica, stai linistita, te dezvolti doar putin mai greu, nu e nici o rusine!

Asta este generatia noastra! O generatie de piticibig grin

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dar nici anormal nu este. Daca vrei neaparat sa te inalti fa sport! Jogging, Volleyball, Handball chiar si Football. Si innotul te ajuta foarte mult sa te inalti deoarece lucreaza coloana vertebrala.Bafta!

pa, pa.

| together4ever a răspuns:

Eu tot am 14 ani dar am ~ 1. 65
Eu as zice sa te apuci de sport.ca baschet de exemplu, inot, volei

| LittleandLiars a răspuns:

Un sport... spre exemplu volei, tenis le poti practica si de vei inalta crede-mawinking

| SMTHING a răspuns:

Ms de funda

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună. Încă ai 14 ani o să te mai dezvolţi dar totuşi, apucă-te de sport, baschet mai exact, mergi si fă din când în când şi o să te înalţi! big grin

| Alex20_8915 a răspuns:

Apucate sa joci baschet daca ti pare ca esti mica. Stiu ca ala e cam siguru sport care ajuta sa cresti happy

| lorre a răspuns:

In primul rand nu te mai ingrijora! odata cu timpul te vei inalta stiu sigurtongue acum depinde poate mostenesti parintii daca ei sunt de statura mica nu astepta sa te inalti de 2 metri ca nai sa vezi!tongue un sfat: practica sporturi care te pot inalta, basket, inotwinking bafta:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incetinire la crestere incepe la 18 ani.
p. s e iarna puneti o pereche de pantaloni stamti si fixi iti vor lungi piciorul

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Încearcă să practici înot, volei sau baschet! Aceste sporturi te vor ajuta să crești în înălțime imediat! Dar nu uita nici de alimentația sănătoasă! Dar știi cum se mai întâmplă? Până pe la 15-16 ani unii adoleșcenți au o înalțime foarte mică, dar după această vârstă deodată își dau drumul! Oricum, corpul uman se dezvoltă până pe la 20 de ani! Baftă!

| ღ♥Biiån©å ♥•ღ a răspuns:

Eu am 13 si am 1. 63 sh ma ajutat ff mult inotul... dar poti face voley, basket orcare sport care sari in suns sau te intinzi mult.
Eu iti recomand inotul, si daca nu vrei sa te duci la ore din astea cu profesor du-te la o piscina si inoata vreo... 5 bazine daca faci asa vreo 3 saptamani o sa te inalti.Eu am facut 2 ani si am crescut laughing
bYee