| Maria_3931 a întrebat:

La venirea menstruatiei crestem in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Când mi-a venit prima dată menstruația am crescut în greutate pentru că îmi era foame foarte des și aveam poftă mare de mâncare.
Nu este neapărat să se întâmple și în cazul tău, depinde.La cele mai multe așa se întâmplă.
Nu trebuie să te sperii dacă te-ai îngrășat, așa se întâmplă.

Numai bine!

| BRG a răspuns:

Și în inteligență.

| BRG a răspuns:

Nu

| morningstar a răspuns:

E adevarat ca inainte de venirea menstruatiei in fiecare luna se poate ca SPM ( sindromul premenstrual) sa fie mai accentuat la unele femei si deci sa retina mai multa apa in corp, sa iba senzatia de balonare, pofta de mancare si astfel sa ai impresia ca te-ai ingrasat.
Dar si la inceputul adolescentei este normal sa iei un pic in greutate.

| Tymycy a răspuns:

Depinde de om, ca nu suntem la fel, dar in general da straight face si eu atunci m-am ingrasat asa un piculethee hee

| ilydude a răspuns:

Da.happy

este ceva normal ca. femei sa crestem in greutate la venirea menstruatiei.happy. nu te speria. pe la 18-19 ani vei da jos absolut tot ce ai luat.depinde de cat ai luat! happy.
sper ca te-am ajutat.
fundita?

| Aiiida a răspuns:

NU numai ca, crestem in greutate ci ne si inaltam cu maxim 3-4 cm,iti apar cosuri, iar soldurile se ingroasa, parul se va "imbaxi"adica va fi ff uleios si c-am"urat mirositor"si normal crestem in greutate. spre exemplu eu am luat 10 kg acum 4 ani.la venirea menstiuatiei! Sper ca te-am lamurit! Sa ai o zi bunahappy