| Mona2012 a întrebat:

Legarea trompelor la femei se numeste tot avort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se numeste avort, prin legarea trompelor nu o sa mai poti face copii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Această procedură se numeşte "ligatură de trompe uterine" şi NU este un avort, ci o metodă contraceptivă ( cam exagerată/extremă ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu are treabă una cu alta!
Legarea trompelor uterine, implică blocarea chirurgicală a trompelor uterine cu scopul de a preveni fertilizarea la femei. Este recomandată femeilor care au deja copii şi nu mai doresc să conceapă.
Avortul este întreruperea prematură a sarcinii.
Te pup!

| nico097 a răspuns:

Adica iti leaga trompele ca sa nu mai faci copii din ce stiu eu aceasta procedura se face de obicei care fac prea multi copii.