| Omori a întrebat:

Lipsa de somn poate amplifica simptomele anxietatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de somn poate îmbolnăvi întreg corpul!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, stai linistit/ă.

| SimonaCristina a răspuns:

Lipsa somnului accentueaza anxietatea, nelinistea, pertrba starea de sanatate aorganismului prin prezenta stresului. ia pentru inceput sedative naturale si daca nu obtii rezultate pozitive, fa un examen psihologic.

| Veromi321 a răspuns:

Da le poate amplifica.

| Michaelutzu a răspuns:

Frate,nu are cum dar iti recomand sa mergi la un pshiolog documentat, eu am scapat de frica de inaltime..Iti recomand sa mergi. Succes

| HenryHorn a răspuns:

Da, eu nu pot dormi de ceva timp si ma simt destul de rau.