| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a întrebat:

Luna trecută mi-a venit menstruația pe 16 iulie iar luna asta nu mi-a venit pana acum...am 17 ani si n-am avut niciodată relatii sexuale, ce se întamplă? Are legatură că am 1.64 si 48 de kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate e o simplă întârziere, mai ales dacă nu ai un ciclu regulat.
Sau poate fi vorba de o dereglare hormonală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. ca are vreo legatura. Intarzierea menstruatiei poate sa apara din mai multe motive. Poate sa apara din cauza dereglarilor hormonale sau daca ai anumite probleme de sanatate, cum ar fi ovarele polichistice de exemplu. Un motiv ar mai fi si stresul, desi nu cred ca este cazul. Cel mai bine ar fi sa consulti un ginecolog, doar el iti va putea spune care este problema.

| lilith16 a răspuns:

Are legătură ca nu pricepeti dracului ca daca sunteti virgine e o simpla dereglare, nu se vede ca ai 17 ani, daca aveai gandeai mai rational