| TheBestAndreea98 a întrebat:

m 58 de ani si ma confrunt cu ulcer varicos de ani buni. Insa de la un timp ma confrunt cu ulcer varicos deschis. am rani care se vindeca apoi pocnesc langa si care secreta o substantaurat mirositoare! Am facut tratament cu unguent cu cloranfenicol dar pocnestein alte locuri si dureaza foarte mult vindecarea. Mi s-a colorat piciorul dupa o cazatura si nu-si mai revine, Intrebarea mea este cu ce pot trata aceasta boala...sau cu ce pot dezinfecta picirul sau ranile happy si vindecarea acestei oli. ROG >SERIoZITATE MULTUIMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un ulcer varicos in acest stadiu trebuie operat, indepartata leziunea si pusa o grefa de piele. Discuta cu un chirurg plastician.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o nouă reevaluare medicală, analize de sânge, să te vadă un internist/chirurg/etc.
Sănătate maximă!
Pa, pa.

| Daniel_Stanica_1998 a răspuns:

DA urmeaza sfatul dat de brigaela.