| zizouzizou a întrebat:

M-a ars cineva acum cateva luni cu tigara pe obraz, a fost din greseala dar a fost foarte adanca rana. In urma arsurii am avut o pata rotunda pe obraz, mai rosiatica care nu s-a inchis in intregime nici acum.

In locul ala nu am strat de piele si se vede roz, presupun ca tesutul de sub piele. Am sanse sa mi se inchida si sa imi creasca piele normal acolo sau trebuie operatie?

Deja imi fac griji au trecut 4 luni de zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va ramane semn tot restul vietii.Nu va mai creste nimic acolo.

| mona a răspuns:

O sa iti ramana o mica cicatrice, doar chirurgical mai poti scapa de ea

| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu tinctură de propolis va dispărea în câțiva ani!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tigara are la varf cam 800 de grade, iar vindecarea se produce greu, iar semnul nu va disparea, pentru ca deja au fost penetrate toate straturile pielii.

| DeKoniec a răspuns:

Mhhh..eu vineri am fost ars cu un chibrit pe barba..in joaca in acest weekend s-a facut o coaja care a cazut iar acum este o pata roz...sunt in aceiasi situatie ca a ta, doar ca la tine este putin mai complicat. Nu stiu, nici macar nu stiu de ce am raspuns la aceasta intrebare daca nu am raspuns. Of Doamne!