| bzzbzz a întrebat:

M-am ars din greseala cu ondulatorul pe frunte si am o pata mica rosie. Cu ce pot sa ma dau ca sa se vindece si sa nu ramana semn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MargarinaCuMustar a răspuns:

Apa oxigenata

| lulugabi a răspuns:

Crema de galbenele

| euu2307 a răspuns:

Baneocin crema este pentru arsuri si totodata ajuta rana sa nu se infecteze sau ceva.

| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

Gel de Aloe Vera

| Marius_Alin_1995 a răspuns:

Daca te-ai ars rau, da cu otet si trece mai repede, nu ramane semn oricum.