| GokuUltraInstinct a întrebat:

M-am ars pe picior mai exact la pulpă, am o bășică destul de mare, pot să sparg această bășică? Nu știu dacă înăuntrul ei de afla puroi sau ser....asta nu știu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Daca este destul de grav mai bine ti-ai lua un spray special pentru arsuri sau ai vizita un medic

| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu o sparge, ca in timp s-ar putea infecta. Rana se va vindica.

| Knu a răspuns:

Nu sparge, nu este puroi.

| alex0297 a răspuns:

Salut!
Nu sparge, momentan nu este puroi dar daca o spargi s-ar putea sa se faca.