| turquoise193 a întrebat:

Am o arsura de ieri pe picior( nu prea mare) si s-a facut basica. Intrebarea mea este daca pot sa o sparg sau daca nu cu ce sa ma ung ( ceva de prin casa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| leacuri a răspuns:

Pune ulei si dupa 30 min poti sa o spargi

| DjIulyanB a răspuns:

Cu rivanol! Curata si dezinfecteaza, si nici nu ustura.winking

| dorumihaila a răspuns:

Nu pune nimic deocamdata, rezista asa un pic caci pe urma dupa ce se va sparge vei putea pune o crema anti inflamatooare eventual antibiotica