| ValyMha a întrebat:

M-am bronzat putin prea mult pe fata. cum pot scapa de bronz? [mentionez ca bronzul tine la mine foarte mult timp] {fundita metoda care chiar functioneaza}

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuciuSebastian a răspuns:

@ Valentin_4784 nu e nimic daca esti baiat, exista si fond de ten pentru barbarti, si nu vei arata deloc penibil. Cremele de hidratare de la Bioderma sunt cele mai bune ( iaurtul este numai pentru arsuri ), pe fata pronzul dispare mult mai repede decat pe corp, iar daca doresti sa aflii cu adevarat ce functioneaza pentru tine iti recomand sa mergi al farmecie, doamnele/domnisoarele de acolo au cu siguranta experienta! happy O zii buna.

4 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Zeama de lamaie ajuta la inlaturarea pistruilor. Exista tot felul de creme ( destul de ieftine) care contin acid citric, daca nu vrei sa te speli direct cu suc. Eu foloseam o felie de lamaie care o masam pe obraji si odata cu pistruii, disparea si din bronz.

| ValyMha explică:

Am uitat sa zic ca sunt baiat? laughing)

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Fond de ten o idee mai deschis decat tenul, intins in strat subtire pe fata, gat si decolteu. Sa-l dai peste o crema hidratanta, ca sa nu te "jupoi" si sa nu te ridezi. O sa ai efecte imediate happy Bafta!

| mihaelaestee a răspuns:

Buna. Si eu am patit la fel. Trebuie sa te dai cu iarut sau lapte batut sau chiar lapte rece deoarece ele strag roseata si bronzul. La mine a mers. Funda? f