| Nutella123456789 a întrebat:

M-am jucat cu un catel si cred ca am inghitit un fir de par din greseala.Se poate intampla ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe ce traseu este antrenat in corp.Te sfatuiesc sa consulti urgent unmedic. Daca apuca spre plamini sau alt organ(nu in stomac), ajungi la operatie.Fostul meu cumnat, a patit asta.Mult noroc.

| madutza555 a răspuns:

Depinde daca e vaccinat nu avea purici si era curat pe blana nu patesti nimic dar daca nu ar fi bine sa te duci la un control

| DEMOnell a răspuns:

Daca inghiti un fir de par de la un animal este ceva foarte grav poti face cancer sau alte boli mortale cel mai bine du-te sa le spui parintilor... ai grija