| anonim_4396 a întrebat:

M-am lasat de fumat de 3 zile, am fost fumator 10 ani de zile am 21 de ani si am fumat de la 11 ani cam 1 chiar 2 pachete de tigari pe zi... plamanii mei sunt negri stiu asta intrebarea este daca se mai curata de tutun daca am renuntat la ele, precizez ca m-am apucat si de jogging cam de 3 luni. in concluzie plamanii mei se vor curata de nicotina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyZuza a răspuns:

Nu-i adevarat! Plamanii se curata mai ales daca faci sport, daca mergi in diferite locuri unde aerul este curat, daca mananci sanatos, daca respectio orele de somn. Parintii mei sunt fumatori fiecare de cate 20-25 de ani si n-au nici pe dracu si eu sunt fumatoare dar doar de 3 ani. Noi la varsta de 21 de ani inca ne regeneram. Consulta si un medic, el te poate ajuta si consuma ceaiuri calmante daca tot nu fumezi! Multa sanatate

10 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu are cum dar poți trăi până la 99 de ani

| ghitza a răspuns:

Dupa 10 ani de fumat cam greu sa se curete. Cel mai bine e sa mergi si sa intrebi un medic. Chiar daca aici ti-ar explica unul nu prea vei intelege, cel mai bine iti explica cand vorbesti cu el fata in fata.

| alice97 a răspuns:

In general plamnii unui fumator se curata cam dupa 7-8 ani, dupa ce s-a lasat de fumat; Este bine ca faci jogging asta va evita procesul de ingrasare care le au undele persoane dupa ce sa-u lasat de fumatwinking

| FerLin a răspuns:

Alice are dreptate si la fel stiu si eu ca plamanii se curata dar in ani grei, nu stiu daca vor fi de-ajuns 7-8 ani dar tinand cont ca esti inca foarte tanar si organismul tau inca este in putere nu cred ca trebuie sa-ti faci mari griji. Asta nu trebuie sa te incurajeze sa te apuci din nou de fumat happy DOAMNE FERESTE!
P.S. Apropo, felicitari pentru initiativa!

| Outspoken2 a răspuns:

WoW...recunosc sunt uimit cam de mic te-ai apucat de fumat, dar ti se pot curata doar ca acest proces dureaza mai mult la tine! vezi bucura-te de viata si ai grija mare de ea!

| JSmith a răspuns (pentru LadyZuza):

Sper sa ai dreptate sa se curete, sunt din constanta alerg pe plaja in fiecare dimineata unde aerul este curat, sper ca in 5 ani sa scot toata nicotina din ei nu prea mai am de gand sa ma reapuc si nici de alergat nu am de gand sa renunt, tocmai din acest motiv m-am apucat de un sport pentru a ma curata mai repede, multa sanatate si tie happy

| LadyZuza a răspuns:

Http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/34855/.html Fa bine si urmareste topicul asta draga Smith, acolo femeile recomanda laptele de capra si uleiul din muguri de brad!

| JSmith a răspuns (pentru LadyZuza):

I-am zis mamei mele de lapte de capra si a dat din umeri ca nu are de unde sa cumperelaughing ma rog... din ce am vazut p`acolo pe link merge si cu laptele normal

| LadyZuza a răspuns:

laughing lasa ca gasesti tu lapte la vara! Hai noroc!

| ByaLalalaa a răspuns:

DA! in 10 ani se curata, dar in astia 10 ani nu trebuie sa pui gura deloc pe tigara