| Nicullet a întrebat:

M-am lovit la degetul mare de la piciorul stang este umflat si nu pot sa merg, am tinut compresa cu gheata aproape toata ziua si am dat si cu alifie de galbenele si tot nu s-a desumflat, ce sa faaac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azre a răspuns:

SĂ numai pui compresă! Nu îl vei dezumfla din contră te va junghia!
dă-ți cu o cremă antiinflamatoare și stai cu piciorul sus pe o pernă. Nu cu el în jos că se umflă și doare.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O radiografie --- doar asa se poate vedea ce-i inauntru!
http://www.sfatulmedicului.ro/......icior_1611

| Latinmoon a răspuns:

Ai rabdare ca se va vindeca deoarece tu l-ai lovit ceva mai puernic se va invineti sau vei face o bubita. Stai linistit iti va trece mai repede decat iti vei da seama! puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai răbdare până se vindecă locul!
Trece el, nu-ţi face probleme!
Te pup!

| Biuta95 a răspuns:

Cu timpul o sa iti treaca. Roaga-te la Dumnezeu sa te vindece.
Insanatosire grabnica!

| Nicullet explică:

Multumesc!