| raduardo a întrebat:

M-am lovit la picior destul de tare. Unghia de la unul din degete s-a inegrit si a cazut. Doare destul de tare. Va mai creste unghia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Desigur, mi-au cazut si mie foarte des, e foarte urat si doare dar va creste, se vor forma niste striuri pe unghie si va fi mai galbena, deci total inestetica, dar cu timpul va fi ok.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fara indoiala.

| micurutza2005 a răspuns:

O sa-ti creasca inapoi dar va dura mai mult pana va creste se reface in cateva luni cred

Anna
| Anna a răspuns:

Bineinteles, unghia se regenereaza.

| kh1ss a răspuns:

Va creste stai linistit

| cely a răspuns:

CU SIGURANTA

| leluc a răspuns:

Da, va mai creste. Posibil sa creasca si sa cada din nou in repetate randuri, dar intr-un final nu va mai cadea.

| Elena0210 a răspuns:

Stiu cum e. da stai linistit ca va creste

| simpluEu. a răspuns:

Da....si eu am patit la fel

| Fundiツ a răspuns:

Eu acum aceeasi problema am unghia mare de la piciorul stang.Sta sa-mi cada si ii galbena si mi-e frica foarte tara ca nu stiu cand o sa creasca la loc

papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca va crestelaughing
Doar sa ai rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Da ...cu siguranta o sa creasca...
:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit intr-o vara si aveam o unghie neagra si a trebuit sa le fac si pe celelalte negre happy pana la urma mi-a cazut si a crescut la loc deci rabdare, totul va reveni la normal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur va creste dar deformata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau!
ce cool!
sa stii ca sint ingrijorat!
cum s-a intimplat?
te-a durut?
am auzit ca, dupa ce-ti cade unghia, iti creste in loc o gheara de cocs (sau de gaina - nu-mi a mintesc exact)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a nu va cadea unghia lovita, imediat dupa lovitura faceti o gaura mica cu acul. astfel sangele va curge si se albeste imediat. asa nu mai cade si scapati imediat de durere si celelalte neplaceri.

| Demoon13 a răspuns:

Va creste sigur