| MihaDiva a întrebat:

M-am operat de apendicita acum o luna, si de cateva zile zona deasupra operatiei este mai umflata ca si o basica. Este normal sa apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este bine.Ai grija ca de la o banala operatie se poate ajunge la complicatii. Poate fi o infectie.Mergi la un medic.

| Cristina126 a răspuns (pentru darrio2007):

Da este o infectie o prietena de-a mea asa a inceput cu o umftura ca o besica si ii s-a rupt zona aici si a pierdut mult sange si a trebuit sase operze de altceva sunt multe complicati la medic! Urgent

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristina126):

Multumesc pentru raspuns dar nu era pentru mine.Ci pentru MihaDiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cel mai bine e sa mergi la control.

| whattt a răspuns:

Mergi la medic; e cel mai bun sfat

| Manuellllaa a răspuns:

Si la mine a fost mai umflat, si acum dupa 1 an este mai tare, nu stiu daca ar trebui sa-ti faci griji. oricum daca incepe sa te doara si se umfla mai rau mergi la medic, nu ai nimic de pierdut.