| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit cu o durere in gat de dimineata acum la ora asta va intreb ce sa ma fac sa-mi treaca cat mai repede durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Heyhappy

Pai daca ai Doctor-Mom sa iei ca e bun. Daca nu ai 2 metode perfecte care pot reduce durerea de gat:

1.Pui lapte la incalzit. Intr`o cana mai mare bati un ou cu zahar, apoi pui laptele cald [de preferat fierbinte] peste oul batut bine.
2. Iti faci o cana cu ceai[ de tei+menta, cel mai bun:d; eu pe asta il folosesc cand ma dopare gatu, daca nu orice alt ceai] si pui miere de albina; sa-l bei fierbinte.Aa da veiz sa nu pui zahar in ceai, nu isi mai face efectul.

Sper ca te-am ajutat:**.

Funda?batting eyelashes

Pa, pa pup:*.

Sa te faci bine repedewinking.

3 răspunsuri:
| ana75 a răspuns:

Incearca gargara cu bicarbonat sau sare, tantum verde

| birdie14 a răspuns:

Bea ceai fierbinte sau mergi la medic, pentru ca poate sa fie altceva decat o simpla durere in gat.
Bafta.

| ivy a răspuns:

Acelasi lucru l`am patit si eu chiar azi dimineata :p... Cumparati Tantum de la magazin si ia o tabletawinking iti trece imediat big grin