| Felicianela a întrebat:

Bună, azi dimineață m-am trezit cu o durere de picior, mai exact laba piciorului, nu pot calcă pe el și parca e și umflat, off și chiar acum când sâmbătă am botezul băiatului. Ce pot face ca să îmi treacă durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic, ca poate fii o ciupitura de plosnita sau tantar, dar la fel de bine poate fii o entorsa sau un ligament rasucit.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

As recomanda sa consulti un doctor, ca mai e timp. Poti incerca sa iei antiinflamatoare, desi dupa parerea mea nu ar trebui luate dupa ureche si in plus nu vrei ca in ziua botezului sa nu iti treaca, sau din contra, sa te doara mai rau. Sanatate!