| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit intr-o dimineața cu durere a piciorului drept si nu mi-a trecut, parca mar durea osul de unde incepe piciorul. Ma doare numai cand stau pe el sau ma intorc pe cealaltă parte dar este coudat ca durerea parca sar întinde de la genunchi in jos. Locul respectiva doare daca il apas si nu știu. Si cered ca este osul fiindca prin parc mam asezat pe o banca si am lovit intentionat in locul acela si ma durea si din aceasta cauza cred ca este osul. Acum durerea este ca si cum ar coborâ de la genunchi ba tibie spre călcai, o durere cam ciudata. Si cand mai stau nemiscat mai mult timp si ma misc deodata simt senzatia din acel loc pana jos la tibie. Si nu m-am lovit ca sa zic ca din lovitura ma doare, pur si simplu m-am trezit cu durerea in partea acea. Daca aveți vre un sfat sa imi dati as fi recunoscator. Ps : nu am fost la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anutza198 a răspuns:

Pai ar trebui sa mergi la doctor cat mai repede, mai ales dada zici ca nu de la lovitura te doare. Ar putea fi ceva mai grav!

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel ( si inca ma mai doare putin, dar nu pana la talpa doar pana la genunchi) si cred ca e de la o raceala...ai stat pe rece.dar in cazut tau mai bine ai merge la doctor e mai bine(sa nu se agraveze sau daca nu sa iti dea ceva sa iti treava mai repede happywinking