| alexandru1234 a întrebat:

Ma doare burta vomit ma doare capul am ameteli ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai o indigestie.Bea ceai de menta, ia antivomitive si daca nu iti trece, mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra_7209 a răspuns:

Du-te de urgenta la medic!

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Du-te la doctor. iti va spune el ce ai.
poate fi: malarie
ulcer
apendicita
anemie

ai grija! sper sa nu ai nimic grav. funda?

| LNK a răspuns:

Te impusti. straight face
Doamne, ce intrebari. Mergi la un medic cat mai repede posibil, ce altceva ai putea sa faci?

| Alexandru a răspuns:

Cu simptomele astea nu e de gluma. Mergi cat mai repede posibil la medic. Nu stii ce a cauzat starea aceasta si pentru o mai mare siguranta ai nevoie de o consultatie.
Sper sa fie bine pentru tine si sa iti revii cat mai repede cu putinta!

Mai ramonik166 esti tu medic sa stii ce anume i-a cauzat starea asta? Crezi ca daca ai enumerat acolo cateva boli, gata l-ai impresionat si ti-a dat funda?
Bai nu am putut sa vad asa ceva. Voi astia care cersiti nu va simtit cumva cand se pun intrebari pe tema cersitului de funde? N-aveti si voi rusine? Ai scris si tu repede un raspuns la nimereala si gata! D-aia nu mai poti tu de cum se simte el acum.
Cine stie? El poate d-abia mai reuseste sa isi mentina echilibrul si tu ii ceri funde.
Numai funde nu vrea el sa dea acum.
Poate o lasi mai moale cu cersitul asta umil de funde. E cat se poate de jenant.

| aty91 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te consulte un medic si vei afla exact ce ai si ce medicamente trebuie sa iei. happy