| DanyXhell a întrebat:

Ma doare capul inauntru aproape in fiecare zi.
Intr-o zi am fost la strand si un baiat a sarit si m-a lovit putin in locul ala, dar nu tare. Incepe sa ma doara cand fac o miscare bruta din cap.
Ce ar putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Oi, trebuie sa faci "miscar brute" din cap neaparat? Eu nu cred.
Si asta o sa treaca cu timpul, mi s-a intamplat si mie, daca intorceam capul mai brusc, simteam ca imi da cineva cu un ciocan in cap prin interior.

| carminaburana43 a răspuns:

Pai ar fi bine sa mergi la medic.Pentru ca o lovitura aparent inofensiva poate degenera in ceva urit daca ai ceva din nastere de care nu ai habar. Poate fi doamne fer o aneurisma.Sa nu fie nimic dar sa previ ceva rau si grav du-te la medic sa te linisteasca sau sa te vindece.

| Catta a răspuns:

Eu iti reomand sa mergi la medic. Nu glumi cu asa ceva, poate sa fie ceva grav.

| stephanny a răspuns:

Trebuie urgent sa te duci la specialist si sa faci un rmn. te duci la medicul de familie ii ceri sfatul si o trimitere, e mai bine sa previi decat sa tratezi.

| Bogdan4688 a răspuns:

Asa am patit si eu trebuie sa stai linistit si o sa iti treaca sau spune-le parintilorwinking.

| Maria_6444 a răspuns:

Mai bine du-te la un doctor, nu putem noi sa-ti spunem ce ai! Du-te la un doctor, probabil daca te doare de atata timp poate fi mai grav decat crezi big grin